Navigatie overslaan
Vrijwilligerspunt Home
Account aanmakenLog in

Contact

  • Maelsonstraat 12, 1624 NP Hoorn, Nederland
  • [email protected]
  • 0229-216499, WhatsApp: 06-10533987
  • Locatie Alkmaar
  • Bergerweg 1, 1815AC, Alkmaar
  • 072-5191600

Vrijwilligerspunt

  • Vacaturebank
  • Hulp Dichtbij
  • Trainingen & Workshops
  • Taalhuis
  • Voor jongeren
  • ANBI status

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring
  • Cookies

Powered by Deedmob tools (opent in een nieuw venster)
Door op "Accepteren" te klikken, gaat u akkoord met het opslaan van cookies op uw apparaat om de sitenavigatie te verbeteren en het sitegebruik te analyseren. Voor meer informatie, bekijk onze Privacyverklaring.

Post | april 2020 | 2 min lezen

Vrijwilligerspunt partner van Corona Helpers

Vrijwilligerspunt is aangesloten bij de website van Corona Helpers: www.coronahelpers.nl. Een landelijke website waar hulpvragers hun hulpvraag plaatsen en vrijwilligers zich aanbieden om te helpen. Vrijwilligerspunt helpt met het koppelen van hulpvragers en hulpbieders.



Normaliter brengt de afdeling Hulp Dichtbij van Vrijwilligerspunt hulpvragers en hulpbieders (=vrijwilligers) uit Westfriesland met elkaar in contact. De hulpvragen bestaan dan uit bijvoorbeeld hulp bij klussen in huis en tuin, of samen gezellig een kopje koffiedrinken, of een wandeling maken. Dat kan nu niet meer, nu juist deze sociale contacten beperkt moeten worden om verspreiding van het Coronavirus te voorkomen.Door ons aan te sluiten bij Corona Helpers kunnen wij mensen die hulp nodig hebben matchen aan een vrijwilliger. 


Ik wil helpen

Wil jij een ander helpen? Vrijwilligerspunt heeft op de website www.coronahelpers.nl vrijwilligersvacatures, ofwel hulpvragen, aangemaakt voor de steden Hoorn, Medemblik, Enkhuizen, Stede Broec en Drechterland. Via deze link kun je je direct aanmelden voor een van deze hulpvragen met de naam ‘Word Corona Helper in je eigen dorp of wijk in de gemeente xxx’. Ook vind je de vacature 'Huiswerkhulp op afstand'. Veel gezinnen hebben het namelijk extra moeilijk nu hun kinderen thuis 'naar school moeten'. Ervoor zorgen dat je kinderen braaf hun huiswerk maken en hen helpen een goede planning te maken, is niet zo eenvoudig. Ineens ben je als ouder ook juf of meester. Wij zoeken daarom (oud-)leerkrachten en/of Pabostudent die hiermee kunnen helpen. 

Als je je als vrijwilliger voor een van deze hulpvragen aanmeldt, komt je in onze vrijwilligerspool. Inmiddels hebben zich al vele enthousiaste vrijwilligers aangemeld! Zodra wij dan een hulpvraag zien op de website of via e-mail of telefonisch bij ons binnenkrijgen, kunnen wij de hulpvrager en jou aan elkaar koppelen. Aanmelden is eenvoudig, maar heb je toch wat hulp nodig: in deze link ‘Handleiding Corona Helpers Ik wil helpen’ vind je een stappenplan hoe dat moet. Je mag ons natuurlijk ook bellen: 0229-216499 of mailen [email protected]. 


Ik heb hulp nodig

Heb je juist zelf hulp nodig? Of ken je iemand die wel hulp kan gebruiken? Dan kun je je hulpvraag online zetten. Bijvoorbeeld als je wilt dat iemand een boodschapje voor je doet, medicijnen ophaalt bij de apotheker of je gezellig opbelt voor een praatje. Ook daarvoor hebben we een handleiding gemaakt. Zie daarvoor deze link ‘Handleiding Corona Helpers Ik heb hulp nodig’.

Maar je kunt ook Vrijwilligerspunt bellen. Er hebben zich namelijk inmiddels al ruim 100 vrijwilligers aangemeld, dus de kans is groot dat we je snel kunnen koppelen aan een vrijwilliger. Laat ons je hulpvraag weten door contact met ons op te nemen. Via telefoonnummer 0229-216499 of per mail via [email protected]. Hulp is dichterbij dan je denkt!

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Met korting naar Het Park

Iedere maand biedt Schouwburg Het Park voor vrijwilligers voorstellingen aan met korting! Deze maand is dat de toneelvoorstelling ' Papadag bestaat niet ' op woensdag 7 februari met Johnny Kraaijkamp en Soy Kroon. Een tweemansshow die mikt op de lach! Je betaalt geen 27,50 euro, maar 19,50 euro per kaartje. Klik hier voor meer info over de voorstelling en voor het bestellen van kaartjes. Op zaterdag 10 en zondag 11 februari kun je naar de toneelvoorstelling ‘ Murder on the Orient Express ', hét plot-twist moord-mysterie van Agatha Christie. Een kaartje kost nu 32,00 euro in plaats van 39,50 euro. Klik hier voor meer info over de voorstelling en voor het bestellen van kaartjes. En als laatste de het theaterstuk ' Gullivers reizen ' naar het gelijknamige boek van Jonathan Swift uit 1726. Het boek komt vol humor tot leven! Een leuke voorstelling voor jeugd (vanaf 8 jaar) en familie! Een kaartje kost geen 15,00 euro, maar 10,00 euro. Klik hier voor meer info over de voorstelling en voor het bestellen van kaartjes. Zo profiteer je van de kortingsactie: Ga naar www.hetpark.nl Ga naar de voorstellingspagina van de voorstelling naar keuze Klik op de button ‘bestellen’ Bovenaan verschijnt een balk waarin de kortingscode ingevuld kan worden Vul de volgende kortingscode in: VRIJWILLIGERSACTIE Vervolgens verschijnt automatisch de kortingsprijs en kun je het bestelproces vervolgen.
Lees meer

SamenVoorlezen helpt bij taalvaardigheid kinderen

Van 24 januari tot en met 3 februari zijn de Nationale Voorleesdagen gegaan met als doel het voorlezen aan kinderen te bevorderen. Een uitgelezen moment voor Taalhuis Westfriesland van Vrijwilligerspunt Westfriesland om extra aandacht te geven aan haar project SamenVoorlezen. Bij SamenVoorlezen gaat twintig weken lang een taalvrijwilliger een uurtje per week voorlezen bij een gezin om zo de taalvaardigheid van de kinderen te verbeteren. Nancy Ronosetiko van Vrijwilligerspunt: ‘We kunnen nog veel voorlezers gebruiken!’ Even een paar bladzijden voorlezen aan je kind voor het slapengaan; het lijkt zo vanzelfsprekend. Maar wat als je als ouder de Nederlandse taal niet goed beheerst of zelf moeite hebt met lezen? SamenVoorlezen zet taalvrijwilligers in die kinderen voorlezen. De kinderen zijn tussen de 2 tot 12 jaar oud en kunnen taal- of leesondersteuning gebruiken. Het zijn kinderen die hier zijn geboren, of nieuw zijn in Nederland. Nancy: ‘Vorig jaar hebben 85 voorlezers van SamenVoorlezen ruim 100 gezinnen uit West-Friesland voorgelezen. Dit jaar verwachten we dat er nog meer behoefte is aan voorlezen en daarvoor zijn extra voorlezers nodig. Landelijk zien we namelijk dat de leesvaardigheid van kinderen achteruitgaat. Voorlezen is een van de middelen om de kans op achterstand te beperken.’ Plezier Op basisschool de Hoeksteen worden extra voorleeslessen ingezet waar diverse taalvrijwilligers van SamenVoorlezen komen voorlezen. Juf Jolanda Andringa is daar heel enthousiast over: ‘Door het voorlezen groeit de woordenschat. Kinderen raken vertrouwd met de Nederlandse taal en ze maken kilometers met de Nederlandse taal. En helemaal leuk is, dat ze zin krijgen om het lezen te leren.’ Dat voorlezen niet alleen heel nuttig is, maar vooral heel leuk, ondervond voorlezer Lisa Romeo: ‘De kinderen waren zo blij, hun vrolijke koppies als ik voor de deur stond, zal ik niet vergeten. Ik vind het bijzonder dat je met zoiets kleins als een uurtje in de week samen lezen, zo’n groot verschil kunt maken. Dat heeft indruk op me gemaakt: de dankbaarheid van de kinderen en hun ouders, en het plezier dat we samen hadden met de boeken.’ Aanmelden als voorlezer Voorlezen ook iets voor jou? Wil je met slechts een uurtje in de week een gezin helpen met de Nederlandse taal? Er wachten nog veel gezinnen op een voorlezer! Meld je aan als voorlezer via [email protected] of bel 0229-216499. Kijk voor meer informatie op de pagina van SamenVoorlezen .
Lees meer

Nieuwe vrijwilligers werven door NLdoet: klussen gezocht!

Is jouw maatschappelijke organisatie op zoek naar nieuwe (jonge) vrijwilligers én heb je nog (voorjaars)klussen liggen waar extra handjes voor nodig zijn? Doe dan mee met NLdoet op 15 maart 2024, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. Dan gaan namelijk zo’n 700 leerlingen van Copernicus uit Hoorn, SG De Dijk uit Medemblik en Vonk uit Grootebroek klussen in West-Friesland aanpakken. Meld je klus nu al aan bij Vrijwilligerspunt Westfriesland via [email protected]! Wist je dat het geregeld voorkomt dat leerlingen na hun NLdoet-klus blijven hangen als vrijwilliger, omdat ze het werk en de organisatie zo leuk vinden? Des te meer reden dus om klussen aan te melden voor NLdoet op 15 maart! Een week eerder, op 8 maart, gaan leerlingen van het Oscar Romero uit Hoorn al aan de slag; een soort pre-NLdoet. Dus ook dan kan er volop geklust worden. Klussen Het gaat om allerlei soorten klussen. Denk aan een muurtje schilderen, schoonmaken, sorteerklusjes, tuintje voorjaar-klaar maken, spelletjesmiddag begeleiden, high-tea organiseren, opruimwerkzaamheden… in en om jouw stichting, vereniging, zorginstelling of club liggen vast en zeker klusjes en activiteiten op de plank waar je maar niet aan toe komt. Dan is nu het moment om die klussen te laten oppakken tijdens NLdoet! Jouw organisatie is ermee geholpen en voor de leerlingen biedt NLdoet een uitgelezen mogelijkheid om een maatschappelijke stage te doen en kennis te maken met vrijwilligerswerk. En, wellicht blijven de jongeren ook nog eens hangen als vrijwilliger! Ook handjes nodig? Dus kun je extra handjes én nieuwe vrijwilligers gebruiken? Meld dan nu al je klussen aan, zodat je straks niet te laat bent. Stuur een mail naar [email protected] o.v.v. NLdoet 2024. Meer informatie? Bel 0229-216499, of stuur een mail naar bovenstaand e-mailadres.
Lees meer