Altijd al op de cover van een magazine willen staan? Dan is dit je kans! Schouwburg Het Park wil dit jaar zoveel mogelijk mensen die belangrijk zijn voor de schouwburg een plekje geven op de cover van de seizoensbrochure die in augustus uitkomt. Denk aan bezoekers, artiesten, partners en medewerkers van Het Park. 'Want', vindt Het Park, 'samen vormen wij Het Park en zorgen we voor het voortbestaan en bestaansrecht van het theater.' Stuur je foto voor 8 mei naar [email protected] en wie weet shine jij aankomend seizoen op de cover! Lees meer
Gerelateerde blogposts
Vrijwilligerspunt schenkt voorleesboek aan basisschool ‘t Palet
| Nieuws
Vorige week kreeg basisschool ’t Palet uit Bovenkarspel het eerste deel uit de boekenreeks van Het Muizenhuis en de verhalen van Sam & Julia uitgereikt. Aan leerkracht en leescoördinator Marjan de Jong – Veerdig de eer om het boek van Kim Boos van Vrijwilligerspunt Westfriesland in ontvangst te nemen, enthousiast bijgestaan door voorlezer Marlies Demirel en twee leerlingen. Marjan: “We willen een leesschool zijn, omdat lezen en voorlezen bijdraagt aan een mooie kans om kinderen goed te laten starten in de maatschappij. We zijn dan ook heel erg blij met dit geschenk van Vrijwilligerspunt. Wat een prachtig mooi en vooral groot boek!”
Een medewerker van Vrijwilligerspunt kreeg vorig jaar een aantal van deze prachtige boeken van een buurman. Kim: “Zomaar. Geweldig toch?! We wisten meteen wat we ermee gingen doen: schenken aan basisscholen, zodat zij eruit kunnen voorlezen. ’t Palet is de eerste school die van ons een boek krijgt.”
SamenVoorlezen
Marlies komt als voorlezer van het project SamenVoorlezen van Vrijwilligerspunt iedere week een half uurtje voorlezen aan een aantal kinderen met een taalachterstand. Marlies: “Ik kom in totaal twintig weken één keer per week voorlezen. Ik heb drie groepjes van drie kinderen die ik voorlees. Zo krijgen ze de volle aandacht en is er ook ruimte voor interactie, want er wordt niet alleen maar gelezen!” Dat blijkt als Marlies na overhandiging gelijk gaat voorlezen. “Ik zie dit boek voor het eerst en vind het meteen geweldig! Alleen al de binnenkant van de kaft is prachtig: het hele muizenhuis staat erop afgebeeld. En zo hoef ik niet alleen voor te lezen, maar kan ik ook het gesprek met de kinderen aangaan: Wat zie je op de tekeningen? Heb jij ook zo’n huis? Hoe ziet jouw kamer eruit? Zo leren ze niet alleen beter lezen, maar ook spreken.”
Lezen is leuk
Dat ook de voorleeskinderen enthousiast zijn over het boek, merken we niet alleen tijdens het voorlezen, ook achteraf spat het eraf. Nicola, die later is aangesloten: “Ik vind het een heel leuk boek over de muis! Ik oefen zelf iedere maandag en dinsdag met lezen.” En dat is precies de bedoeling van het voorlezen. Marjan: “Je merkt dat de kinderen doordat ze worden voorgelezen het zelf ook leuker gaan vinden. Als je mooie verhalen hoort, krijg je zelf ook zin om te lezen! De woordenschat groeit: we zien iedere week vooruitgang bij deze kinderen. Lezen en voorlezen is dan ook een belangrijk onderdeel in onze lessen. We betrekken ook de ouders erbij: Hoe lees je thuis voor? Hoe kun je als ouder je kind(eren) stimuleren om te lezen? Wij zijn voor gelijke kansen en hebben hoge verwachtingen van onze leerlingen. Zo kunnen we een mooie bijdrage leveren aan een goede toekomst voor onze leerlingen.”
Niet alleen de kinderen vinden lezen leuker doordat ze voorgelezen worden, ook Marlies: “Eigenlijk hield ik helemaal niet van lezen. Maar omdat ik het superleuk vind om met kinderen te werken, ben ik vrijwillige voorlezer bij SamenVoorlezen geworden. Het is zo leuk als kinderen blij zijn als je er weer bent en dat ze echt plezier hebben tijdens het voorlezen. Dan krijg je toch zelf ook plezier in lezen!? Sterker nog: ik vind het zo leuk, dat ik ook aan lezen ben geslagen. Thuis ligt een boek, maar ik ga straks eerst het verhaal van Sam en Julia uitlezen, want ik ben benieuwd hoe het verhaal afloopt.”
Ook voorlezer worden? Met slechts een uurtje per week, maak jij het verschil! Stuur een mail naar [email protected] .
Lees meerMet superkorting naar Filemon en Lammert
| Nieuws
Iedere maand biedt Schouwburg Het Park voor vrijwilligers voorstellingen aan met korting! Lees aan het einde hoe je kunt profiteren van de korting.
Deze maand is dat de voorstelling Filemon & Lammert; Sport kijken voor een weergaloos leven op zaterdag 8 juni. Je betaalt voor deze voorstelling geen 22,50 euro, maar slechts 11,25 euro, dus dat is maar liefst 50 procent korting!
Leer alles wat je moet weten over het leven door een nieuwe kijk op sport. Deze avond is voor iedereen die regelmatig sport kijkt of in huis woont met iemand die dat doet. In aanloop naar de overvolle sportzomer van 2024 brengen TV-maker/presentator Filemon Wesselink en filosoof/schrijver Lammert Kamphuis een uniek theaterprogramma over de levenslessen die te trekken zijn uit het kijken naar sport.
Leer van Mohammed Ali hoe je geduldiger wordt, van Pogacar wat echte vrijheid is en van Nadal hoe je je gemoedsrust traint. De zomer van ‘24 brengt ons de Olympische Spelen, het EK voetbal, uiteraard de Tour de France en waarschijnlijk is Max Verstappen hard op weg naar een nieuwe wereldtitel in de Formule 1.
Aan de hand van bekende en onbekende sportfragmenten verrassen Filemon en Lammert je met hun filosofische kijk op sport. Dus, annuleer die zweethutceremonie, gooi alle zelfhulpboeken van je nachtkastje, zet je life-coach bij het grofvuil en kom naar deze voorstelling. Filemon en Lammert leren je in één avond hoe je zappend op de bank jouw leven kan verrijken. Nietzsche is dood, lang leve Messi!
Klik hier voor meer info en boeken.
Zo profiteer je van de kortingsactie:
Ga naar www.hetpark.nl
Ga naar de voorstellingspagina van de voorstelling naar keuze
Klik op de button ‘bestellen’
Bovenaan verschijnt een balk waarin de kortingscode ingevuld kan worden
Vul de volgende kortingscode in: VRIJWILLIGERSACTIE
Vervolgens verschijnt automatisch de kortingsprijs en kun je het bestelproces vervolgen.
Lees meerCultuurplein; de verbindende kracht voor cultuurmakers
| Nieuws
Toenemende kosten, een eroderend draagvlak en veranderende interesse: uitdagingen waar de amateurkunstsector mee te maken heeft. Daarom organiseert Plein C in samenwerking met Vrijwilligerspunt Westfriesland, Theater Het Pakhuis, Stichting Westend Junior en Rabobank Westfriesland op 11 juni het Cultuurplein voor cultuurmakers. Tijdens het Cultuurplein wordt samen gezocht naar toepasbare oplossingen. De eerste editie heeft het thema: ‘Waar betalen we het van?’ Cultuurmakers zijn uitgenodigd om mee te denken.
De organisatoren geloven in de maatschappelijke (meer)waarde van kunst en cultuur. Zowel voor de samenleving, als voor het individu. Niet voor niets telt Nederland zo’n 6,4 miljoen mensen die in hun vrije tijd actief deelnemen aan kunst en cultuur. Investeren in kunst en cultuur maakt een regio aantrekkelijk om te wonen en of te ondernemen. Het vormt een lokale identiteit en heeft een positief effect op de leefbaarheid. Toch staat de amateurkunstsector voor een aantal uitdagingen. Tijdens het Cultuurplein gaan de partijen de (amateur)kunstsector organisatorisch versterken. Een netwerkbijeenkomst over de kracht van cultuurbeoefening.
Verbinden cultuurmakers
Het Cultuurplein is er voor alle lokale cultuurmakers in West-Friesland. Van stichtingen, verenigingen en gezelschappen tot community ’s en kunstprofessionals. Voor iedereen binnen de kunstsector die actieve cultuurparticipatie mogelijk maakt. Het Cultuurplein verbindt deze cultuurmakers aan ondersteuners, financiers en partners ten behoeve van een vitale en toekomstbestendige sector.
Doe mee met het Cultuurplein
Zijn de eerdergenoemde uitdagingen voor jouw organisatie herkenbaar en wil je actief meedenken over oplossingen? Doe dan mee met het Cultuurplein, want alleen samen kunnen we zorgen voor verandering! Tijdens de eerste editie staat financiering centraal: ‘Waar betalen we het van?’. Je wordt gevoed met succesvolle projectideeën van anderen, krijgt een overzicht van bestaande financieringsmogelijkheden en je kunt je idee pitchen bij de aanwezige expert en fondsen. Ook kan je je voorafgaand, of tijdens het Cultuurplein aanmelden voor een matchingsregeling waarbij je een-op-een begeleiding krijgt van een expert met het schrijven van een projectplan, opstellen van een begroting en het zoeken van financiering.
Aanmelden kan via deze link .
DATUM: 11 juni 2024
TIJD: 19:00 – 21:30
LOCATIE: Vrijwilligerspunt Westfriesland, Maelsonstraat 12, 1624 NP Hoorn
Lees meerDoor op "Accepteren" te klikken, gaat u akkoord met het opslaan van cookies op uw apparaat om de sitenavigatie te verbeteren en het sitegebruik te analyseren. Voor meer informatie, bekijk onze Privacyverklaring.


